Aktualności

Złota Bombka 2017

54F60575-75DE-43DE-B0FD-8E00EDBE40CCDnia 22 grudnia mogliśmy usłyszeć naszych uczniów podczas corocznego koncertu kolęd pt. „Złota Bombka”.

Wykonawcy podzielili się z nami efektami długotrwałej pracy nad muzycznym repertuarem poświęconym Bożemu Narodzeniu. W pierwszej części wydarzenia zaprezentowały się klasy I – IV, w drugiej V-VII, a także klasy gimnazjalne. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele pięknych, tradycyjnych kolęd jak i kilka nieco współczesnych pastorałek. W wielu wykonaniach muzycznych, oprócz śpiewu, mogliśmy podziwiać grę uczniów na przeróżnych instrumentach. Warto wspomnieć również nietypowy występ klasy 3c, która posłużyła się językiem migowym prezentując znaną wszystkim kolędę „Cicha noc”. W trakcie koncertu zachwyciły nas także śpiewane jasełka z udziałem uczniów z różnych klas, nad którymi pieczę sprawowała p. Anna Jakiesz-Błasiak. Wiele wrażeń wywołał również występ grona pedagogicznego. Całą świąteczną atmosferę koncertu dopełniły tematyczne dekoracje. To była prawdziwa uczta dla oczu i uszu.

W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo dzieląc z nami ziemskie życie.

Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi.

św. Jan Paweł II

Julia Niestrój