Aktualności

Zabawy z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi

21 marca witaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny biorąc udział w zabawach z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi.

W programie były warsztaty origami. Uczniowie mieli możliwość nauki matematyki poprzez gry i zabawę, budowanie brył, konstruowanie „kartki o 4 stronach”. Zapoznali się również z ciekawostkami naukowymi oraz wysłuchali porad dietetycznych. Przeprowadzono quizy o tematyce ekologicznej.

Klasy siódme prowadziły warsztaty o zdrowym odżywianiu dla klas czwartych i piątych. Klasy ósme przygotowały prezentacje o swoich przyrodniczych zainteresowaniach, natomiast uczniowie z kółka biologiczno – chemicznego przedstawili uczniom klas siódmym prezentację o ciekawostkach dotyczących ludzkiego ciała.

Dzień ten miał na celu propagowanie matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

Krystyna Jopek