Aktualności

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, akcji edukacyjnej, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października, 10. edycja odbędzie się 2 października. W tym roku zgłosiło się już 1768 szkół!

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania–uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Organizatorem głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania–uczenia się matematyki.

Do projektu przystąpili uczniowie klas trzecich i uczniowie klas IV–VIII. Koordynatorami projektu są nauczyciele matematyki: Agnieszka Gucwa, Krystyna Jopek, Anna Kuś oraz Grażyna Morga.

Nasza szkoła otrzymała licencję organizatora lokalnego akcji na terenie szkoły.

Grażyna Morga