Aktualności

„Wiem i działam” – projekt edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej

W bieżącym roku szkolnym klasy 6a i 6b biorą udział w projekcie edukacyjnym zainicjowanym przez PAH – „Wiem i działam”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcanie do pomagania innym oraz poszerzanie świadomości na temat kataklizmów, konfliktów zbrojnych oraz innych sytuacji, które mogą prowadzić do ogromnych kryzysów społecznych.

Pod kierunkiem wychowawczyń Joanny Polewik oraz Pauliny Wiatrowskiej uczniowie szkolą się na temat prowadzenia pomocy humanitarnej. Na zgłębienie tematu zostanie poświęcony cykl lekcji wychowawczych z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez organizatorów akcji.

Finałem działań będzie stworzenie materiałów edukacyjnych, które z kolei posłużą wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły do lepszego zrozumienia zagadnień związanych z kryzysami humanitarnymi na świecie. Powstałe materiały zostaną również opublikowane na fanpejdżu Szkolne Rewolucje.

Paulina Wiatrowska