Aktualności

W poszukiwaniu wiosny!

W sobotę, 19 marca, członkowie koła turystycznego pod opieką pani Grażyny Morgi wyruszyli w poszukiwaniu wiosny, w Beskid Żywiecki.

Tym razem był to dwudniowy wyjazd z noclegiem w Chatce Adamy w Lachowicach.

Naszą podróż rozpoczęliśmy na dworcu PKP w Gliwicach, skąd pociągiem dojechaliśmy do Żywca, a dalej busem do Koszarawy. Dalszą drogę przebyliśmy na piechotę, plecaki ciążyły, ale w doskonałych nastrojach szliśmy przed siebie. Pogoda była piękna, słońce świeciło, a zamiast wiosny, zastaliśmy śnieg.

Na miejscu, czekało nas zrobienie gorącego posiłku. Zadecydowaliśmy wspólnie, że będzie to spaghetti, a na deser wspaniałe i pachnące naleśniki. Wieczorem wyruszyliśmy na krótki spacer, podczas którego mogliśmy podziwiać gwiazdozbiory i odszukać Gwiazdę Polarną.

Kolejnego dnia pobudka była bardzo wcześnie, ponieważ musieliśmy o dziewiątej być znowu w Koszarawie, gdzie czekał na nas bus do Żywca. Stamtąd wróciliśmy pociągiem do Gliwic.

Podczas wyjazdu mogliśmy wysłuchać prelekcji o Beskidzie Żywieckim i Żywcu.

Miło spędziliśmy czas i planujemy już kolejną wycieczkę. Gdzie tym razem?

Grażyna Morga