Aktualności

Uczymy się i poznajemy świat

Rok szkolny 2018/2019 przynosi pierwsze wyjazdy krajoznawcze i edukacyjne.

Za nami już pierwsze wyjazdy edukacyjne związane z naukami przyrodniczymi w Katowicach, historycznymi w Gliwicach, środowiskowymi w okolicy Żernicy. Przed nami ważny zagraniczny wyjazd projektowy.

W połowie września klasa 5c rozpoczęła sezon szkolnych wycieczek, wyjechała na tydzień do Kołobrzegu. Uczniowie z wychowawczyniami m.in. zwiedzili miasto, płynęli statkiem, pokonywali trudne trasy w parku linowym. W Reducie Solnej czekały ich atrakcje na wesołej Przygodzie Pirackiej. Nad morzem były organizowane m.in. zawody, zabawy, budowanie zamków. Cały tydzień był wypełniony mnóstwem atrakcji i nie było czasu na nudę – wspominają uczniowie klasy piątej.

Beata Nawrath i Weronika Sadowska