Aktualności

Uczniowie z Żernicy kolejny raz w Andaluzji

Na przełomie maja i czerwca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żernicy wraz z opiekunami wzięli udział w projekcie edukacyjnym w Andaluzji (Hiszpania). Wrócili z niego bardzo zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę, międzynarodowe kontakty oraz niezapomniane wrażenia ze zwiedzania pięknych zabytków i zakątków Andaluzji.

Podsumowanie projektu, na które zostali zaproszeni: Wójt Gminy Pilchowice Maciej Gogulla, Pani Dyrektor Beata Nawrath, sponsorzy oraz rodzice, odbyło się 21 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym.

Pani Grażyna Morga, inicjatorka i pomysłodawczyni projektu opowiedziała o pobycie, ubarwiając swoją opowieść zdjęciami. Uczniowie przygotowali film z podróży oraz kolaż, który wręczyli obecnym gościom wraz z pamiątkową płytką azulejos z Grenady.

Wyjazd odbył się m.in. dzięki wsparciu finansowemu lokalnych firm i instytucji:

  • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  • Grupie Niekotrans – Nova Sp. z o.o – Rajmund Nierychło, Marek Iwaniec,
  • Agencji Nieruchomości DomProfit w Raciborzu,
  • Mikołowskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Mikołowie,
  • Przedsiębiorstwu Transportowemu Grzegorza Twardawy.

Z podziękowaniami
Grażyna Morga
Miranda Duda