Aktualności

Tworzymy historię

15 października br. w Domu Kultury w Żernicy odbyła się oficjalna część uroczystości poświęconej obchodom 30-lecia przeniesienia żernickiej szkoły do nowego budynku przy ul. Miki 37. Przedstawienie „Czas miłości” w reż. p. Anny Jakiesz-Błasiak z udziałem naszych uczniów i absolwentów zasłużyło na owację na  stojąco.

Dziękujmy naszym Gościom, których obecność uświetniła naszą uroczystość: Panu Maciejowi Gogulli – Wójtowi Gminy Pilchowice, Panu Adamowi Wojtowiczowi – Wicestaroście Powiatu Gliwickiego, Panu Jackowi Tarkocie – dyrektorowi Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Gliwicach, Księdzu Proboszczowi Markowi Winiarskiemu, Pani Barbarze Bąk – pierwszej dyrektor nowej szkoły, Radnym Gminy Pilchowice, Pracownikom Urzędy Gminy w Pilchowicach, Sołtysom, Dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół i placówek oraz instytucji, które wspierają na co dzień pracę naszej szkoły. Dziękujemy za słowa uznania i piękne prezenty.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym, którzy pracują aktualnie lub niegdyś pracowali w naszej szkole, Przedstawicielom zaprzyjaźnionych z nami firm wspomagających naszą pracę na co dzień, Rodzicom – w tym przedstawicielom Rady Rodziców.

W ramach obchodów 30-lecia szkoły pokazano fragmenty filmu „30 lat” przyg. przez absolwentów i uczniów naszej szkoły pod opieką p. Justyny Wrońskiej-Labus. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu muzycznym „Czas miłości” w reżyserii p. Anna Jakiesz-Błasiak.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Knapikowi za oprawę fotograficzną naszego przedsięwzięcia i udostępnienie nam zdjęć.

Beata Nawrath
Dyrektor ZSP w Żernicy