Aktualności

Szusy na nartach

4 marca, tuż po feriach, 55 uczniów szkół podstawowych naszej gminy wyjechało do Wisły na Zawody o Puchar Wójta Gminy Pilchowice.

Młodzi zawodnicy musieli wykonać dwa przejazdy na slalomie gigancie, a łączny czas przejazdów zdecydował o zajętych miejscach.

Zawodnicy startowali w 7 kategoriach wiekowych, a  23 narciarzy naszego  teamu jak zwykle nie zawiodło.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

W kategorii klas 1-4 chłopców 1. miejsce zajął Miłosz Struski, 4. był Mateusz Wyszyński, 5. – Borys Homotiuk, 6. – Mikołaj Maślanka, 7. – Filip Płaczek, 8. – Grzegorz Polończyk.

W kategorii klas 1- 4 dziewcząt Zosia Płaczek zajęła 4. miejsce, 6. – Julia Dyrszka, 8. – Hania Cwajna.

W kategorii klas 5-6 chłopców wygrał Bartosz Dejneka, drugi był Oliwier Kalabis, zaś czwarty Tomasz Maciejko.

W kategorii klas 5-6 dziewcząt wygrała Hania Heczko, zaś Malwina Wardzińska uplasowała się na czwartej pozycji.

W kategorii klas 7-8 dziewcząt czołówka należała do naszych narciarek. Pierwsza była Paulina Maślanka (to jej trzecie zwycięstwo w Zawodach o Puchar Wójta), na miejscu drugim stanęła Weronika Wilk, zaś trzecie miejsce przypadło Agacie Tomicy.

W kategorii 7-8 chłopców nasi uczniowie ponownie nie zawiedli. Pierwsze miejsce wywalczył Jakub Jurkiewicz, tuż za nim był Aleksander Jazowy. Piąte miejsce zajął Wiktor Sklorz.

W ostatnich dwóch konkurencjach mieliśmy tylko po trzech zawodników, ale trzeba dodać, bardzo skutecznych.

Młodzi adepci białego szaleństwa otrzymali piękne puchary, medale, dyplomy, słodycze, a zdobywcy medali – także karty podarunkowe do sklepu Decathlon.

Zawody dofinansowali:  Wójt Gminy Pilchowice p. Maciej Gogulla oraz Wodociągi Gminy Pilchowice.