Aktualności

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 13 do 15 marca, po kilku latach przerwy, podjęliśmy na nowo próbę przygotowania i przeżycia Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych.

Rozważania rekolekcyjne dla uczniów klas 4-8 prowadził doświadczony kapłan ks. Stanisław Malinowski MSF. Czynnie wspierali go liczni uczniowie szkoły. Przedstawiciele klasy 6a zaprezentowali pantomimę pt. „Czas”, 13 osób z różnych zespołu zjednoczyło się przez przygotowanie sceny o Ostatniej Wieczerzy, a klasa 5c przedstawiła dwa fragmenty słuchowiska o męce Chrystusa: „ Na dziedzińcu Piłata” i „Na Golgocie”. Grupa dziewcząt pod przewodnictwem pani organistki Patrycji zapewniła piękną oprawę muzyczną rekolekcji. Wspaniale spisali się też uczniowie pełniący funkcje lektorów i kantorów, a także ci, którzy aktywnie służyli księdzu podczas animacji oraz cały czas dbali o sprawne nagłośnienie i wizję.

Trzydniowe rekolekcje były szansą nie tylko na aktywizację, ale przede wszystkim na refleksję o swoim życiu, „na realne spotkanie z Jezusem w sakramentach Eucharystii i Pokuty” oraz na dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych rekolekcji, oraz uczestnikom z serca dziękujemy. 

Barbara Rusin