Aktualności

SUKCESY W POMNAŻANIU TALENTÓW

(finał Gminnego Konkursu „Mam talent!”)

„Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem” – takie zdanie zaczerpnięte ze znanej biblijnej przypowieści mogliby z pewnością skierować do Dawcy Życia uczestnicy finału Gminnego Konkursu „Mam talent”.

Nie ulega bowiem wątpliwości, że 32 finalistów, wyłonionych po wewnętrznych eliminacjach ze wszystkich placówek szkolnych naszej gminy, pracowało bardzo intensywnie i owocnie nad pomnażaniem powierzonych sobie talentów oraz zaprezentowało je w niezwykle piękny sposób na pokazie w dniu 16 listopada w sali gimnastycznej ZSP w Pilchowicach. Przedstawiane przez uczniów umiejętności były bardzo różnorodne: śpiew, taniec, taniec z szarfami, gra na instrumencie, gimnastyka artystyczna, taniec na wrotkach/rolkach, układ gimnastyczny, recytacja. Widzów ucieszył bardzo wysoki i wyrównany poziom prezentacji.

Komisja konkursowa w składzie:

– przewodniczący Pan Waldemar Pietrzak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury

– Pani Anna Jakiesz-Błasiak – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu

– Pani Agnieszka Lotkowska – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Pilchowicach

– Pan Maciej Szczęch – założyciel Kabaretu Łowcy.B

– Pani Monika Zięba i Pan Ariel Zając – tancerze najwyższej międzynarodowej klasy „S”

miała nie mały problem, by wybrać zwycięzców.

Tym bardziej cieszymy się, że tym wspaniałym gronie znaleźli się wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę. W kategorii klas 1-3 Jagoda Łasut  – uczennica klasy 2 zdobyła I miejsce, a Krystyna Socha z klasy 3 b oraz Martyna Kasper z klasy 1a otrzymały wyróżnienia. Jagódka zachwyciła wszystkich śpiewem oraz grą na wiolonczeli, Krysia wspaniale zagrała na skrzypcach, a Martynka zagrała, zaśpiewała i zatańczyła wzruszający utwór o laleczce z saskiej porcelany.

W kategorii klas 4-6 I miejsce wywalczyła Marcela Pabisz (5a), prezentując zebranym perfekcyjnie wykonany, niezwykle trudny układ gimnastyczny. Trio w składzie Marsel i Maja Handzlik oraz Marta Banik zdobyło II miejsce i serca wszystkich widzów dzięki kipiącemu energią pokazowi tańca hip-hopowego. Magdalena Smyczek z klasy IV b została wyróżniona za przepiękny śpiew utworu „Hallelujah”.

Wszystkim finalistom oraz ich rodzicom oraz nauczycielom-trenerom z serca dziękujemy, gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy wielkiej wytrwałości w dalszym pomnażaniu talentów.

Galeria zdjęć

Barbara Rusin