Aktualności

Sporty zimowe w naszej szkole

W ramach realizacji programu wychowania fizycznego dotyczącego sportów zimowych, uczniowie naszej szkoły w lutym dwukrotnie wyjechali na lodowisko Tafla w Gliwicach, a ci, którzy lubią szusować na nartach mogli pojeździć na stokach Małego Cichego podczas 3-dniowego wyjazdu na narty.

Na łyżwy wybrało się 94 uczniów z klas: 8ab, 7ab, 6c, 5a, 5b i 5d. Tylko dla nielicznych jazda na łyżwach stanowiła problem, ponieważ na lodowisko wyjeżdżamy co roku i większość uczniów załapała przysłowiowego bakcyla, więc na lód przychodzi także w obecności rodziców.

Na narty wyjechało 21 uczniów z klas 4-8, a z całej gminy 44. Jak co roku w drugim dniu odbyły się zawody narciarskie o puchar wójta gminy Pilchowice.

W kategorii klas 1-4 chłopców I miejsce zajął Borys Homotiuk z 1c.
W kategorii klas 5-6 dziewcząt I miejsce zajęła Paulina Maślanka, 2 Weronika Wilk, 3 Maja Homotiuk.
W kategorii klas 5-6 chłopców zwyciężył Jakub Jurkiewicz, na 2 miejscu stanął Aleksander Jazowy (obaj chłopcy jeżdżą na nartach w klubie Sikret).
W kategorii 7-8 dziewcząt najszybsza była Nel Śliwka, a na 3 pozycji uplasowała się Kamila Kondziołka.
W kategorii najstarszych chłopców na szczycie podium stanął siódmoklasista Piotr Puszkarz, drugi był Kajetan Struski.

Cieszy fakt, że mamy tylu zdolnych narciarzy. Mimo, że warunki w tym roku były wyjątkowo trudne, nasi uczniowie poradzili sobie doskonale i zgarnęli większość pucharów i medali. Oprócz pucharów i medali dostali bony upominkowe do Decathlona oraz słodkie upominki.

Sabina Kot