Aktualności

„Skadrowana lekcja powstańcza”

Jak informowaliśmy jeszcze w zeszłym roku szkolnym, młodzież naszej szkoły wzięła udział w realizacji projektu „Skadrowana lekcja historii” przygotowanego wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach i naszą szkołę, który dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowe Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”. 

W ramach projektu powstał film „W rozdarciu”, którego premiera odbyła się 10 lipca tego roku. Film jest tylko częścią scenariusza lekcji, który już niebawem ukaże się w publikacji podsumowującej projekt. 

Jeszcze raz dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podziwiać kolejne filmy z ich udziałem.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „W rozdarciu”.

Justyna Wrońska-Labus