Aktualności

„Rok dla Niepodległej” – nasze osiągnięcia

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego dwóch konkursów zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Odbywają się one w ramach działań z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (motto: „Polska to jest wielka rzecz!” Stanisław Wyspiański).

Zespół wokalny przygotowany przez panią Annę Jakiesz-Błasiak zdobył I miejsce w etapie rejonowym konkursu wokalno-recytatorskiego „Polska w wierszu i piosence” (kategoria: kl. IV-VI SP) i jako jedyny w swej kategorii zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Film Ignacego Perkosza (przygotowany pod opieką pani Justyny Wrońskiej) zdobył I miejsce w etapie rejonowym konkursu filmowego „Tak rodziła się Polska w mojej miejscowości”  i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

„Praca nad filmem miała charakter zespołowy. Uczniowie po burzliwych dyskusjach wybrali tematykę plebiscytu na Górnym Śląsku w 1921 roku. Żernica była miejscowością, która opowiedziała się za przyłączeniem Śląska do Polski. Ignacy Perkosz stworzył zarys scenariusza oraz samodzielnie podjął się realizacji projektu filmowego. W role głównych bohaterów wcielili się uczniowie klas gimnazjalnych, a role dziecięce zagrały uczennica szkoły podstawowej oraz wychowanka naszego przedszkola. Samo kręcenie filmu trwało jeden dzień. Więcej czasu zajął jego montaż. Mimo goniącego czasu Ignacy stanął na wysokości zadania” – relacjonuje Justyna Wrońska.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy im oraz opiekunom-nauczycielom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Trzymamy kciuki na kolejnym etapie.

Beata Nawrath

Justyna Wrońska