Aktualności

Projekt wiatraka – koło naukowe „Eksplorator”

18 listopada br. o 15.15 odbyło się spotkanie online Koła Naukowego „Eksploratorˮ z Panią dr Katarzyną Nowińską, fizykiem i doktorem nauk technicznych, pracownikiem Politechniki Śląskiej. Jego tematem było pozyskiwanie energii. Uczniowie klasy 8b: Kajetan Struski i Radosław Dorożyński przedstawili swoje projekty wiatraka napędzanego energią odnawialną.

Spotkanie to odbyło się w ramach współpracy Pani dr Katarzyny Nowińskiej z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy.

27 listopada wysłano pracę konkursową – projekt wiatraka, która kończy pierwszy etap ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Być jak Ignacyˮ. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Informacja o przedsięwzięciu szkolnym ukazała się na Facebooku Gminy Pilchowice. Z kolei 1 grudnia br. w Radio Silesia Agata Tomica opowiedziała o działalności koła i celach V edycji programu.

Grażyna Morga – opiekun koła