Aktualności

PROJEKT „POZNAJĘ ŚW. JANA PAWŁA II”

We wrześniu i październiku bieżącego roku uczniowie klas II – VI uczestniczyli w projekcie „Poznaję św. Jana Pawła II”.

W pierwszym tygodniu realizacji projektu spotkali się z ks. Robertem Chudobą – dyrektorem Centrum Edukacji im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach. Poznali ciekawe wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Usłyszeli bardzo ciekawe wspomnienia z wizyty Jana Pawła II na lotnisku w Gliwicach 15 czerwca 1997 roku.

W następnych tygodniach uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali prace plastyczne pt. „Ciekawa scena z życia Jana Pawła II”. Zrealizowali w różnych technikach ponad 100 prac. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – Lena Skotniczny

II miejsce – Nadia Kowalska

III miejsce- Wojciech Kaniewski

Wyróżnienia trafiły do Franciszka Domasika, Weroniki Wilk oraz Julii Karwackiej.

Uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w katechezie okolicznościowej o Janie Pawle II i otrzymali zestaw wiadomości o jego życiu i działalności. Następnie brali udział w klasowych konkursach wiedzy o świętym Janie Pawle. Trójka najlepszych uczniów z każdej klasy, po wygraniu eliminacji klasowych uczestniczyła w etapie szkolnym konkursu. W zmaganiach międzyklasowych najlepszymi okazali się:

Uczniowie klasy Vb : Dominika Garczorz, Kajetan Struski i Oliwier Twardawa

Uczniowie klasy IV b: Jan Szymański, Marta Bieniek i Michał Skowron

Uczniowie klasy Va: Amelia Hajok, Zofia Mandrak i Blanka Perkosz.

Zwycięzcom gratulujemy!

Julia Niestrój i Barbara Rusin