Aktualności

Projekt bohaterskiej wyobraźni

Na początku roku szkolnego uczniowie klas 1 zapoznali się z realizowanym w szkole projektem bohaterskiej wyobraźni. Poznali  przyjaciela Hipcia – „ Życzliwego misia”, który wskazuje wzorce godne do naśladowania, wspólną Księgę Życzliwości  oraz Szkolny Dekalog Człowieka Życzliwego.

Wszystko  rozpoczęło się  od Światowego Dnia Uśmiechu, w trakcie którego uczniowie z klas 3c i 1a wykonali ordery uśmiechu,  aby w ten sposób zarażać uśmiechem i przesyłać pozytywną energię ,,Uśmiechem rozpoczynaj każdy dzień, a na sercu będzie Ci lżej. ”

W listopadzie obchodziliśmy Dzień życzliwości w trakcie którego klasa 1a tworzyła serca z pozytywnymi hasłami: Lubię Cię za…… ; Fajnie, że………. ; Lepiej razem……; Jesteśmy……. . A uczniowie na świetlicy tworzyli wspólne drzewko życzliwości „Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.”

Grudzień upłynął pod hasłem: dobroci i pozytywnego myślenia ,,Miej serce i patrz w serce.’’  Klasa 1a postanowiła napisać list do św. Mikołaja w którym opisała swoją szkołę, klasę, jak również swoje marzenia. Z niedowierzaniem uczniowie otrzymali odpowiedź w której św. Mikołaj przedstawił wskazówki jak zostać dobrym człowiekiem. Ponadto uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali kartki urodzinowe z życzeniami dla chłopczyka niepełnosprawnego.  Uczniowie na kółku niemieckim stworzyli  przepiękne kartki bożonarodzeniowe dla kolegów i koleżanek ze szkoły w Niemczech, aby i tam zarażać życzliwością.

Pozostali uczniowie klas 1-3 SP przyłączyli się do szkolnych akcji charytatywnych ,,Pomóż zwierzakom’’ i ,,Góra grosza’’.

Anna Placek, Anna Zdanowicz