Aktualności

Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców

10 maja reprezentacja chłopców klas 5-6 została Wicemistrzem w półfinale wojewódzkim Śląska w piłce ręcznej, na którym rozegrała dwa mecze. Pierwszy z Tarnowskimi Górami, który wygrała 6:2 oraz drugi z zawodnikami Górnika Zabrze, który przegrała 6:22.

Mimo porażki z Górnikiem dojście naszej drużyny do takiego etapu uważamy za niemały sukces. Trzeba podkreślić, że my jako nieduża, wiejska szkoła nie jesteśmy w stanie powalczyć na równym poziomie z uczniami szkoły zasilonej w stu procentach zawodnikami klubowymi, grającymi w piłkę ręczną na co dzień. Mimo to, nasi dzielni chłopcy grali ambitnie do końca, często zaskakując brawurowymi akacjami.

Skład drużyny, ze względu na udział niektórych reprezentantów w wycieczce szkolnej, uległ nieco zmienie i tym razem tworzyli go: Arkadiusz Dawid, Bartosz Dejneka, Kacper Dusza, Konrad Labus, Goran Langdon, Filip Płaczek, Krzysztof Racinowski, Patryk Slenczek, Michał Suchanek, Igor Szuler, Jacek Zeman oraz Wiktor Wojtyniak, który ponownie wielokrotnie zachwycał paradą bramkarską. 

Gratulujemy chłopakom tak wysokiego osiągnięcia.

Sabina Kot