Aktualności

Pasowanie na czytelnika

23 lutego 2018 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, najpierw zwiedzili szkolną bibliotekę, następnie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki i słodkie upominki.

I wreszcie przyszedł czas na zapoznanie się z regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Magdalena Samól