Aktualności

Otwarcie atrium, czyli ogrodu wewnętrznego

Od dłuższego czasu uczniowie obserwowali z zainteresowaniem prace budowlane odbywające się w tym miejscu, powstające kolorowe huśtawki, zabawki i altankę.

Po radosnym happeningu przygotowanym przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej, pełnym piosenek i wesołych pląsów, uczniowie mogli wyjść na atrium. Mogli wypróbować atrakcje tam przygotowane. Każda klasa podarowała piękną donicę z kwiatami, by ozdobić to miejsce – dziękujemy rodzicom klas I-III za ich sfinansowanie.

Do otwarcia atrium szkoła przygotowywała się od 2012 roku. Najpierw Dyrekcja szkoły przez trzy lata skupiła się na remoncie wszystkich instalacji podziemnych, a następnie dzięki owocnej współpracy z Urzędem Gminy w Pilchowicach doprowadziła do przyspieszenia prac w zakresie generalnego remontu całości atrium. Inwestycja gminna została zrealizowana w dwóch etapach, a zakończona w listopadzie 2017 roku. Jednocześnie staraniem Dyrekcji szkoły oraz współpracującej przy takich przedsięwzięciach Pani Mirandy Dudy, dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Pilchowicach, szkoła wygrała projekt w zakresie miniogrodów i miniarboretów, w ramach którego nastąpiły już jesienią 2017 roku nasadzenia pierwszych nowych roślin w ogrodzie. Projekt nasadzeń trwa dalej.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu radosnych chwil zabawy w tym pięknym miejscu.

Grażyna Makowska

Beata Nawrath