Aktualności

Ogrom sportowych emocji w wykonaniu piłkarek i piłkarzy ręcznych

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla młodych sportowców reprezentujących naszą szkołę. W piątek 17 marca wszyscy nasi przedstawiciele okazali się bezkonkurencyjni i w zawodach o Mistrzostwo Gminy Pilchowice pokonali swoich rówieśników z Pilchowic we wszystkich kategoriach, osiągając następujące wyniki:

ZSP Żernica – ZSP Pilchowice 26:10

Dzięki tym zwycięstwom nasze uczennice i uczniowie zakwalifikowali się do zawodów na szczeblu powiatowym, rozgrywanych w dniach 21-23 marca i 27 marca w Wielowsi i Knurowie.

Na tym etapie najlepsi okazali się chłopcy z klas 5-6, którzy zostali mistrzami Powiatu Gliwickiego. Końcowa klasyfikacja tego turnieju prezentuje się następująco:

1. ZSP Żernica
  2. SP Kleszczów
  3. SP Sośnicowice
  4. SP Wielowieś
  5. SP Toszek

Chłopcy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach rejonowych, w których zmierzą się z najlepszymi szczypiornistami z Gliwic. Ta faza rozgrywek będzie rozegrana w drugiej połowie kwietnia.

Wielkie brawa należą się również chłopcom z klas 7-8, którzy zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Lepsi od nich okazali się jedynie rywale z Rudzińca i Sośnicowic. Za swoimi plecami zostawili jednak uczniów z Knurowa, Wielowsi, Gierałtowic i Toszka.

Jesteśmy również dumni z naszych dwóch reprezentacji dziewcząt w obu kategoriach wiekowych. Mimo tego, że dziewczynom nie udało się zająć miejsca na podium to zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze. W każdym meczu walczyły od pierwszej do ostatniej minuty i były wymagającym rywalem dla swoich przeciwniczek. Uczennice z klas 5-6 zajęły IV miejsce, a ich starsze koleżanki z klas 7-8 wywalczyły V lokatę.

Wyniki to tylko jedna z części sportowej rywalizacji. Oprócz nich liczyły się dobra zabawa i postawa fair play. Cieszymy się, że wszyscy na boisku i poza nim postępowali uczciwie i wrócili do domów cali i zdrowi, a zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać w swoim dalszym sportowym życiu.