Aktualności

Ogólnopolskie Wybory Książek

Ogólnopolskie Wybory Książek zorganizowano w dniach 20-24 maja br. w bibliotece szkolnej. Organizatorem był miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz z Fundacją dla Bibliotek. Celem akcji czytelniczej było poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, promocja czytelnictwa, bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym, kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzacja zasad wyborów.

Frekwencja była wysoka, w wyborach wzięło udział 373 uczniów. Poniżej lista trzech najpopularniejszych tytułów książek według naszych uczniów. Pełna lista dostępna jest w bibliotece. Wyniki zostaną przekazane do organizatora, który na podstawie głosów pochodzących ze wszystkich szkół biorących udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek sporządzi ogólnopolską listę tytułów książek.  

W kategorii klas 1-3 najpopularniejsze tytuły: 

  1. J.K. Rowling, seria Harry Potter 
  2. M. Widmark, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai 
  3. H. Webb, seria Zaopiekuj się mną 

W kategorii klas 4-6 najpopularniejsze tytuły: 

  1. J. Kinney, seria Dzienniczek cwaniaczka 
  2. J.K. Rowling, seria Harry Potter 
  3. J.R.R. Tolkien, Hobbit, M. Krasowska, Fala 

W kategorii klas 7-8 najpopularniejsze tytuły: 

  1. J. Kinney, seria Dzienniczek cwaniaczka 
  2. F. Bourgeois, Przygody Franklina 
  3. J.R.R. Tolkien, Hobbit  

Wioletta Świerdza