Aktualności

Na nartach nie ma na nas mocnych!

W dniach 10-12 stycznia uczniowie szkół gminy Pilchowice wyjechali na 3-dniową wycieczkę na Podhale, aby zmierzyć swoje siły podczas Gminnych Zawodów w Narciarstwie. Zawody odbyły się na stoku w Małem Cichem.

61 młodych narciarzy naszych gminnych szkół w drugim dniu pobytu musiało wykonać dwa przejazdy w slalomie gigancie, a łączny czas przejazdów zdecydował o zajętych miejscach. Z naszego ZSP wyjechało 28 uczniów.

Zawodnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych, czyli w kategorii chłopców klas I-IV, złoty medal i piękny puchar wywalczył Aleksander Jazzowy z klasy IVa, drugie miejsce zajął Jakub Jurkiewicz z klasy IVc, zaś trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy IVb Adamowi Nowaczykowi.

W kategorii dziewcząt klas I- IV pierwsze miejsce wywalczyła uczennica z Pilchowic, drugie Weronika Wilk, a trzecie Maja Homotiuk.

W kategorii klas V-VII chłopców na pudle z pucharem w ręku i złotym medalem stanął uczeń klasy Vb Karol Rusin.

W kategorii V-VII dziewcząt zwyciężyła od dwóch lat niepokonana Wiktoria Wojtasiewicz z VIIb, a drugie miejsce przypadło Marcelinie Pabisz z Va

Dziewczęta z gimnazjum uplasowały się następująco:

I miejsce – Wiktoria Stołtny IIb

III miejsce – Natalia Ryndak  IIa

Chłopcy w kategorii gimnazjum zaprezentowali się w kolejności:

I miejsce – Aleksander Rusin  kl. III

II miejsce – Robert Szymański kl. IIb

III miejsce – Igor Zborowski  kl. II a

 Śniegu nie brakowało i choć warunki były bardzo trudne narciarze nie próżnowali. Dodatkową atrakcją wyjazdu był trzygodzinny pobyt w Termach Chochołowskich.

Młodzi adepci białego szaleństwa otrzymali piękne puchary, medale, dyplomy, słodycze, a zdobywcy medali także karty podarunkowe do sklepu Decathlon.

Sabina Kot