Aktualności

Międzynarodowy sukces filmowy

7 czerwca 2018 roku w Multikinie w Jaworznie odbyła się Gala Finałowa I Międzynarodowego Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego „Wylęgarnia 2018”. Dawid Stępień, uczeń klasy drugiej gimnazjalnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żernicy, zdobył II miejsce w kategorii „film fabularny i dokumentalny” – w konkursie został zgłoszony film, który zrealizowano w ramach projektu z okazji Obchodów Dnia Pamięci Tragedii Górnośląskiej pt. „TG 1945”.

Przypomnijmy, że scenariusz do filmu powstał na podstawie książki Ernsta Kieslinga „Utracone dziedzictwo Heinricha Angermanna. Wspomnienia górnośląskiego proboszcza”, a w filmie udział wzięli: gościnnie w roli proboszcza ks. Zbigniew Rycerz oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żernicy.

W realizację filmu włączyli się także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach oraz zaprzyjaźnieni z nami okoliczni mieszkańcy, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się panu Waldemarowi Pietrzakowi, dyrektorowi GOK-u w Pilchowicach. Dawidowi zaś życzymy dalszych sukcesów na polu filmowym.

Justyna Wrońska