Aktualności

MAM TALENT

Z radosnym przekonaniem o nieprzeciętnym poziomie swoich umiejętności ponad 30 uczniów starszych klas SP przystąpiło w czwartek, 26 października, do szkolnych eliminacji w ramach Gminnego Konkursu „Mam talent”.

Każdy z uczestników zaprezentował parominutowy pokaz obrazujący własne zamiłowanie. Niektórzy śpiewali piosenki, inni tańczyli, grali na instrumentach lub wykonywali pokazy gimnastyczne, akrobatyczne a nawet piłkarskie. Złożyło się to na niemal dwugodzinny spektakl, który dla wszystkich obserwatorów był czasem wielkiej radości – cieszy bowiem fakt, że aż tylu uczniów naszej szkoły z powodzeniem rozwija swoje pasje. Zgodnie z założeniem eliminacji jury w składzie: dyrektor Aleksandra Kobielska, pani Anna Jakiesz-Błasiak, pani Barbara Rusin wyłoniło zwycięzców. Zakwalifikowani do występu w Pilchowicach jako reprezentanci ZSP w Żernicy zostali:  

MARCELA PABISZ z pokazem tanecznego układu gimnastycznego,

MAGDALENA SMYCZEK ze śpiewem utworu „Alleluja”,

GRUPA: MARTA BANIK, MAJA I MARSEL HANDZLIK z  pokazem tańca hip-hopowego.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Nowaczyk, Dariusz Nowaczyk i Natalia Menzik. Zostali oni reprezentantami rezerwowymi szkoły. Jury zarekomendowało wspólny występ zwycięskiej grupy tańca hip-hopowego i braci Nowaczyków.

Finał gminnego Konkursu „Mam talent” odbędzie się w Pilchowicach 16 listopada. Naszym uczestnikom finałowych zmagań życzymy zwycięstwa, a wszystkim uczniom – dalszego pomnażania talentów.

Barbara Rusin