Aktualności

Konkurs Piosenki Niemieckiej

18 marca w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu odbył się XXVII Konkurs Piosenki Niemieckiej.

Uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej zostali laureatami tego konkursu.

Występ solowy zaprezentowała Jagoda Łasut w piosence z filmu Kraina Lodu „Willst du einen Schneemann bauen?” Uczennica zdobyła nagrodę Grand Prix. W kategorii zespołów prezentowali: Lena Bogusz, Emilia Mikołajczyk, Natalia Twardawa, Malwina Wardzińska, Matylda Grondys, Oliwia Drabik, Natalia Franosz, Michał Pohl, Maksymilian Karcewicz oraz Jagoda Łasut śpiewając piosenkę „So ein schöner Tag”. Zespół powtórzył swój sukces z zeszłego roku i zajął I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3 SP.

25 marca odbył się Koncert Laureatów, na którym uczniowie wystąpili, otrzymali dyplomy i nagrody.

Konkurs Piosenki Niemieckiej nie tylko daje szansę młodym wokalistom na pokazanie się nieco szerszej publiczności, ale również promuje na Śląsku niemiecką kulturę, która w sposób oczywisty wiąże się mocno z losami naszego regionu.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Zdanowicz