Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Żernicy

1 grudnia klasy IIIb i IIIc brały udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Żernicy. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w gronie najbliższych, wśród stoisk z ozdobami świątecznymi, przy muzyce.

Słowami „Gdy w noc Dzieciątko w żłóbku się rodzi małe
Na całym świecie ludzie głoszą Bożą chwałę
Aby Jego godnie przyjąć, na tym ludzkim świecie
Jest czas oczekiwania – Adwent – na pewno to wiecie!”
uczniowie przypomnieli o pięknych zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, o tym, że każdy ma miejsce przy stole – nieważne, ile ma lat i kiedy wreszcie Gwiazda Betlejemska uśmiechnie się wesoło, zapalimy świeczki na choince, zasiądziemy do wspólnego stołu.

Elżbieta Kozobucka i Beata Kasza