Aktualności

Informacja od nauczycieli

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele Szkoły

Głosy o zbliżającej się akcji strajkowej krążyły w przekazie publicznym już od stycznia br. Po nieudanych negocjacjach, w dniu 8 kwietnia br. przystąpiliśmy do ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Niezależnie od tego, jakie informacje i opinie rozpowszechniają media (również społecznościowe), chcieliśmy przedstawić obraz sytuacji widziany z naszej perspektywy.

Przystępując do strajku, nie mieliśmy na uwadze jedynie postulatów płacowych. Z punktu widzenia nauczycieli i rodziców jednocześnie dostrzegamy, jak wiele zmian wymaga dzisiejszy system edukacji. Chcielibyśmy, aby nasz solidarny wyraz sprzeciwu przyczynił się do zapoczątkowania pozytywnych zmian w szkolnictwie. Jak dotąd żaden ustawodawca nie brał pod uwagę naszego głosu. Kulturalna debata nie przyniosła oczekiwanego skutku. Walczymy dla dzieci naszych i Waszych.

Chcemy, abyście mieli świadomość, że biorąc udział w akcji strajkowej, jesteśmy codziennie w szkole, w godzinach swojej pracy, a w dni przedświąteczne i poświąteczne także prowadziliśmy w szkole protest.

Sytuacja strajku jest także dla nas trudna i niekomfortowa. Wciąż czekamy na zakończenie ogólnopolskiego strajku, gdyż chcemy jak najszybciej wrócić do naszych uczniów.

Dziękujemy za wszelkie przejawy wsparcia i liczymy na dalszą wyrozumiałość.

Z poważaniem

Strajkujący Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żernicy