Aktualności

Gminny konkurs na „Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe”

Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w gminnym konkursie na „Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pilchowicach.

 Celem konkursu było:
– kształtowanie umiejętności redagowania oryginalnych tekstów życzeń/wierszy świątecznych,
– rozwijanie aktywności twórczej,
– uwrażliwienie na piękno języka polskiego,
– uwrażliwienie na piękno gwary śląskiej.

Igor Citkowski zajął w tym konkursie I miejsce, Karolina Nastulla II, a III miejsce zajęła Agata Sorowka. Uczniowie ci otrzymali dyplomy i puzzle. Pozostali uczniowie klasy IIIb tj. Kacper Dusza, Emilia Garczorz, Zofia Krawiec, Bartłomiej Dejneka, Laura Nowak, Maria Świerc i Wit Perkosz zostali wyróżnieni dyplomami i śnieżnymi kulami. Nagrody dzieciom wręczyła pani Sonia Rogóż z Gminnej Biblioteki Publicznej w Żernicy.

Elżbieta Kozobucka