Aktualności

Finał Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

13 kwietnia w Pyskowicach odbył się Finał Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. W finale zagrały dwie najlepsze drużyny z Żernicy i Pyskowic.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i po regulaminowych 40 minutach gry na tablicy widniał wyniki 5:5. Rozegrano więc 5-minutową dogrywkę. Mimo ogromnego zmęczenia to właśnie uczniowie naszej szkoły zdołali strzelić jeszcze dwie bramki i wygrać całe spotkanie 7:5. Dzięki temu zwycięstwu, po raz pierwszy awansowaliśmy na szczebel rozgrywek rejonowych, gdzie spotkamy się z mistrzami Gliwic.

Całej drużynie za walkę do samego końca należą się ogromne brawa. W szczególności należy wyróżnić strzelców bramek: Jana Cieślara (4) i Mateusza Balona (3).

Skład drużyny: Jan Cieślar, Filip Szombierski, Marek Szulc, Kacper Barwiak, Kacper Tkacz, Paweł Nowak, Kamil Pohl, Mateusz Balon, Adam Młynarek.

Mateusz Siwiec