Aktualności

EkoSzkoła 2024

„EkoSzkoła 2024” to ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał w celu promowania postaw proekologicznych wśród uczniów, poszerzenia wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, jak i pobudzenia uczniów do działania na rzecz otaczającej nas przyrody.  

Nasza szkoła poprzez zaangażowanie naszych uczniów w przeróżne działania ekologiczne i spełnienie wymagań formalnych zdobyła zaszczytny tytuł EkoSzkoły 2024! 

Uczniowie przez cały rok szkolny brali udział w warsztatach praktycznych, zajęciach terenowych, tworzyli przepiękne prace plastyczne, które mogliśmy podziwiać na korytarzach szkolnych i w Internecie, jak również edukowali się nawzajem. Uczniowie wykonywali również gazetki tematyczne, ulotki dla rodziców, uczestniczyli w wielu akcjach ekologicznych oraz przeprowadzali obserwacje ekologiczne.  

W ramach projektu zrealizowaliśmy zadania projektowe z 10 obowiązkowych tematów, takich jak: czysta i dostępna woda, zdrowe i czyste powietrze, przeciwdziałanie zmianom klimatu, odnawialne źródła energii, ekologiczny transport i podróże, zielona przestrzeń wokół, ochrona bioróżnorodności, zdrowa i ekologiczna żywność, odpowiedzialna konsumpcja i gospodarowanie odpadami.  

Miranda Duda