Aktualności

Dzień Świętego Marcina

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Marcina. Na 5. godzinie lekcyjnej odbył się pochód św. Marcina. Uczniowie podczas przemarszu z lampionami śpiewali piosenkę „Ich gehe mit meiner Laterne”, co jest nieodłącznym elementem pochodów organizowanych z okazji Dnia Św. Marcina w Niemczech i w Austrii. Po powrocie do szkoły na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka. Każdy uczeń mógł spróbować specjalnie na tę okazję upieczonych rogali świętomarcińskich. Wyróżniają się one specjalnym nadzieniem z białego maku, bakalii i orzechów. Zapach rogalików unosił się w szkole już od samego rana.

W związku z Dniem Św. Marcina ogłoszony został w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy lampion. Ilość kolorowych latarenek przynoszonych przez ostatni tydzień do szkoły przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Parapety na korytarzach połyskują kolorowymi światełkami. Komisja konkursowa w składzie: pani Beata Kasza i pani Joanny Polewik miała nie lada kłopot w wybraniu trzech najlepszych prac. Ostatecznie po bardzo długiej dyskusji wybrano laureatów, którymi są:

I miejsce – Kamil Kowol z kl. 3 oraz Pola Śliwińska z kl.1c,

II miejsce – Patryk Slenczek z kl. 2c oraz Matylda Grondys z kl.3,

III miejsce – Krzysztof Langer z kl.2a oraz Matylda Sternal z kl.1a.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Szachniewicz z kl.4d, Malwina Wardzińska z kl.3, Milena Zielińska z kl.1c, Dawid Bardeli z kl.2a oraz Jan Stroński z kl.1c.

Mamy nadzieję, że tradycja obchodzenia Dnia Św. Marcina będzie kontynuowana w następnych latach.

Anna Zdanowicz