Aktualności

Dzień św. Mikołaja

6 grudnia zapisał się w kalendarzu naszej szkoły jako czas wyjątkowo gwarny i pełen radosnych emocji. Stało się to za sprawą Mikołaja, który zgodnie ze starym obyczajem odwiedził wszystkie dzieci, obdarowując je słodkościami. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w formie tradycyjnych paczek lub środków na zorganizowanie klasowej wycieczki.

 

Koło teatralne, idąc śladami św. Mikołaja, podarowało przedszkolakom i uczniom klas młodszych prezent w postaci inscenizacji baśni Ch. Perrault’a pt. „Wróżki”. Młodzi aktorzy z wielką pasją przedstawili fabułę i przesłanie utworu należącego do klasyki światowej literatury. Pokazali widzom, jakie znaczenie mają z pozoru drobne słowa i gesty kierowane do innych osób. Bajkowy spektakl z muzyką autorstwa ks. Zbigniewa Rycerza motywował wszystkich do życzliwości na co dzień.

Barbara Rusin