Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2020

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej ma inny, ale jak zawsze odświętny charakter. Uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom i zostali poproszeni, aby pamiętać o wszystkich pracownikach oświaty.

Na krótkich spotkaniach w każdej klasie przekazaliśmy nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły życzenia, wręczyliśmy  Nagrody Dyrektora, przekazaliśmy gratulacje w związku z przyznanymi wyróżnieniami: Nagrodami Wójta Gminy Pilchowice oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Do życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Markiem Czogalikiem. Dzieciom klas pierwszych w tym uroczystym dniu wychowawczynie wręczyły legitymacje szkolne.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla pracowników szkoły oraz prezent w postaci dwóch małych drzewek, które zasadzimy w naszym szkolnym ogrodzie. Prosiliśmy o zrezygnowanie z kwiatów w tym roku.

Uczennice szkoły przygotowały koncert „Chwytaj dzień” pod kierunkiem p. Anny Jakiesz-Błasiak, do obejrzenia którego serdecznie wszystkich zapraszamy. Zdalne spotkania uczniów z nauczycielami zaplanowano na 14 października br. ok. godz. 9.50.

Życzymy wszystkim Pracownikom Oświaty zdrowia, spokojnej pracy, poczucia satysfakcji z jej wykonywania oraz radości płynącej z kontaktów z dziećmi i młodzieżą.

Nauczycielom dedykujemy jeszcze raz słowa Olgi Tokarczuk, laureatki Literackiej Nagrody Nobla: „Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra”.

Beata Nawrath – dyrektor
Kornelia Twardawa – wicedyrektor
Jolanta Bieniek – wicedyrektor