Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i złożyła życzenia całej społeczności szkolnej. Do życzeń przyłączyła się również przedstawicielka Rady Rodziców.

Uroczystość była podzielona na trzy tury. Najpierw świętowali najmłodsi uczniowie i ich wychowawczynie. Uczniowie klasy 3, przygotowani przez panią Jolantę Bieniek, przedstawili cienie i blaski pracy nauczyciela. Akademię zakończyło gromkie „sto lat” zaśpiewane przez wszystkich uczniów z klas 1-3.

W drugiej i trzeciej turze wystąpili uczniowie klasy 7b, którzy zaśpiewali piosenkę „Szkoła marzeń” oraz przedstawili dwie humorystyczne scenki z życia szkoły. Wysłuchaliśmy również piosenek w wykonaniu Natalii i Simony z klasy 8a oraz Oli i Nadii z klas 4. Nad przygotowaniem akademii czuwała pani Anna Kuś i pani Anna Jakiesz – Błasiak.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej panie Kornelia Twardawa i Elżbietą Kozobucka otrzymały na wniosek dyrektora szkoły Medale Komisji Edukacji Narodowej, a nagrody Wójta Gminy Pilchowice otrzymał zespół zarządzający szkołą: Beata Nawrath i Aleksandra Kobielska (na wniosek Wójta Gminy Pilchowice), a także nauczycielki Grażyna Morga i Justyna Wrońska (na wniosek dyrektora szkoły).

Anna Kuś