Aktualności

Akcja „Czuwam! dla Ziemi”

W minionych tygodniach zuchy z 1 GZ Poszukiwacze przygód brały udział w akcji „Czuwam! dla Ziemi”. Punktem kulminacyjnym naszych działań była organizacja Rodzinnego Rajdu Przyrodniczego w Rudach Wielkich, który odbył się w dniu 24 kwietnia 2021 roku. Na kilkukilometrową trasę pieszo lub na rowerze wyruszyły całe rodziny: zuchy, rodzice, a także starsze i młodsze rodzeństwo.  Na uczestników po drodze czekały różnorodne zadania związane z ochroną przyrody. Uczyliśmy się co zrobić w sytuacji znalezienia rannego zwierzęcia, określać wiek drzewa, rozpoznawać gatunki drzew iglastych z zamkniętymi oczami, rozpoznawać ptaki po głosach, a także używać aplikacji Seek by iNaturalist do rozpoznawania znalezionych roślin i zwierząt. Efektem rajdu było oczyszczenie lasu z wielu worków śmieci.

Drużynowa 1 GZ
Marta Mączka