Aktualności

2018 – Rok Ireny Sendlerowej

W końcu kwietnia w naszej szkole odbył się szereg wydarzeń związanych z ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Jej postawa w okresie II wojny światowej była przykładem humanitaryzmu i walki o godność ludzką. Podaje się, że Irena Sendlerowa przyczyniła się do uratowania 2500 dzieci żydowskich. Dziesiąta rocznica jej śmierci przypada 12 maja b.r.

26 kwietnia w najmłodszych klasach I-III SP odbyły się krótkie prelekcje przygotowane przez uczniów klas VI SP. W każdej klasie odbył się również miniquiz na temat jej życia i osiągnięć.

27 kwietnia b.r. uczniowie starszych klas wzięli udział w apelach, które również przygotowali uczniowie klas VI, pokazano film jej poświęcony. Na korytarzu pojawiły się ciekawostki oraz informacje przygotowane przez uczniów klas IV i V.

Przypomniano, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 28 czerwca 2017 r. podjął uchwałę w sprawie upamiętnienia w 2018 roku Ireny Sendlerowej (nazywanej „Matką Dzieci Holokaustu”) na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Uczniom przypomniano także o zbliżających się świętach, w tym państwowych: 1 maja (Międzynarodowe Święto Pracy, rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej), 2 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej), 3 maja (Święto Narodowe 3 Maja). Obchody upamiętniające Święto Narodowe 3 Maja odbędą się w szkole 4 maja b.r.

Justyna Wrońska