Aktualności

Walentynkowe podsumowanie I półrocza 2019/2020

Na dwóch apelach  14 lutego br. podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów szkoły podstawowej w I półroczu roku szkolnego 2019/2020.

W imieniu wszystkich wychowawczyń dyrektor Beata Nawrath pochwaliła wszystkie dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej za proces adaptacji do warunków szkolnych w I półroczu. Wśród uczniów klas drugich i trzecich wymieniono tych, którzy zostali wyróżnieni za  osiągnięcia w nauce lub frekwencję.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym największa liczba uczniów wyróżnionych za naukę znajduje się w klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej. Szczególnie podkreślono osiągnięcia uczniów klas najstarszych szkoły podstawowej, w tym osiągnięcie dwóch uczennic, które zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Magdalena Wygoda z kl. 8a (język polski) i Letizia Goretzki z kl. 8b (język niemiecki).

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania społeczności szkolnej tych uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach i zawodach pozaszkolnych (miejskich, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich).

Uczniowie zaangażowani w pracę samorządu uczniowskiego przedstawili królową i króla walentynek 2020. Akcentem walentynkowym II apelu była także piosenka w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pochodząca ze spektaklu „Czas miłości” w reż. Anny Jakiesz-Błasiak (Dom Kultury w Żernicy, premiera: 15.10.2019, II wystawienie: 14.02.2020).

Dyrekcja szkoły