Aktualności

Październikowe rozważania

Zgodnie z wielowiekową tradycją w miesiącu październiku wiele osób poświęciło czas na rozważanie Różańca świętego. Koło teatralne przygotowało cztery inscenizacje tajemnic radosnych tej maryjnej modlitwy. Były to: „Zwiastowanie Najświętszej Marii Pannie”, „Nawiedzenie św. Elżbiety”, „Narodzenie Pana Jezusa”, „Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni”. Inscenizacje zostały zaprezentowane w kościele parafialnym w Żernicy w ramach piątkowych nabożeństw różańcowych połączonych ze Mszą św. szkolną. Dopomogły w lepszym zrozumieniu wydarzeń życia Jezusa i Maryi oraz starały się motywować do takich zachowań jak: posłuszeństwo, pomoc, wytrwałość w znoszeniu trudów, ofiarność.

Kilkudziesięciu uczniów szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie plastycznym „Tajemnice Różańca świętego”, zorganizowanym przy współpracy z Parafią św. Michała Archanioła w Żernicy. Po wnikliwej analizie prac jury (w składzie: ks. proboszcz Marek Winiarski MSF, ks. Zbigniew Rycerz MSF, p. Marek Czogalik, p. B. Rusin) zadecydowało o następujących wynikach konkursu:

W kategorii klas 1-3:

I miejsce – Martyna Kasper kl. 3a

II miejsce – Matylda Szota kl. 2c

III miejsce – Wiktoria Latos kl. 3a

Wyróżnienia: Paweł Niedrygas kl. 3a, Laura Nowak kl. 3b, Mateusz Nastula kl. 3a, Jakub Kampe kl. 3a

W kategorii klas 4-8

I miejsce – Karolina Wolańska kl. 6b i Kamil Wolański kl. 5a

II miejsce – Malwina Drabik kl. 6b

III miejsce – Kamil Kowol kl. 4

Wyniki zostały ogłoszone podczas Mszy św. szkolnej w dniu 25 października, laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, pozostali uczestnicy – pamiątkowe różańce. Najciekawsze prace uczniów zostały umieszczone na wystawie w kościele. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w rozważanie tajemnic życia Jezusa i Maryi serdecznie dziękujemy.

Barbara Rusin, ks. Zbigniew Rycerz