Aktualności

Koło naukowe „Eksplorator” nadal w akcji!

Tym razem uczniowie biorący udział w projekcie „Być jak Ignacy”, pod czujnym okiem pani Grażyny Morgi, mają za zadanie skonstruować makietę pojazdu przyszłości. Wehikuł, zasilany futurystyczną energią i wyposażony w nowatorskie systemy bezpieczeństwa, ma poruszać wyobraźnię i wzbudzać chęć tworzenia, zarówno u starszych, jak i młodszych pasjonatów nauki. Zacięta konkurencja wymusza na uczestnikach z całej Polski wzmożone starania i otwieranie umysłów na nieszablonowe pomysły. Uczniowie z Żernicy ponownie podejmują wyzwanie z uśmiechami na twarzach. Jak zwykle życzymy im powodzenia i kolejnych sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły.

W najbliższy czwartej, tj. 18 marca br., członkowie koła po raz kolejny spotkają się z Panią
dr Katarzyną Nowińską, fizykiem, pracownikiem Politechniki Śląskiej.

Kajetan Struski