Aktualności

Koło naukowe „Eksploratorˮ

W ramach zajęć z tutoringu rozwojowego założono koło naukowe „Eksploratorˮ, które będzie realizowało cele konkursu Naukowej Szkoły Ignacego V edycji programu „Być jak Ignacyˮ. Nauka to przyszłość.

Zamierzeniem pomysłodawców konkursu jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych, rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego, popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz wynalazków, odkryć i dokonań, popularyzacją nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej, promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym działaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy, rozwijanie wśród uczniów innowacyjności, kreatywności i twórczego działania.

Członkami koła naukowego są: Radosław Dorożyński – kl. 8b, Jakub Przeliorz- kl. 8b, Piotr Puszkarz – kl. 8a, Kajetan Struski – kl. 8b, Piotr Cygan – kl. 7a, Dawid Musioł – kl. 7a, Jan Szymański – kl. 7b, Julia Szachniewicz – kl. 6d, Agata Tomica – kl. 6d.

Grażyna Morga
Opiekunka koła, nauczycielka matematyki i geografii.