Aktualności

„Geo 2018: Geometria – Geografia – Geologiaˮ

W dniach od 30 września do 8 października grupa 12 uczniów i 2 opiekunów  będzie uczestniczyła w kolejnym wyjeździe edukacyjnym do Andaluzji (Hiszpania). Jest to trzeci tego rodzaju wyjazd w historii naszej szkoły, a zarazem wielka szansa na znaczący impuls rozwojowy dla naszych uczniów. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Wójt Gminy Pilchowice.

Pierwsza jego część poświęcona będzie zagadnieniom matematycznym. W związku z tym planujemy wizytę na Uniwersytecie w Almerii, w ramach której odbędą się spotkanie z prof. José Rodriguezem i warsztaty z wykorzystaniem programu Neotrie VR. Będą one miały charakter międzynarodowy – wezmą w nich udział także uczniowie z Hiszpanii i Turcji. Staną się one także okazją do nawiązania szerszej współpracy, integracji uczniów oraz wykorzystania znajomości języka angielskiego.

W drugiej części pobytu odbędą się terenowe zajęcia z zakresu geografii, podczas których uczniowie będą mieli okazję zapoznania się z przejawami różnych procesów geologicznych kształtujących oblicze Ziemi. Zajęcia te zostaną zrealizowane na obszarze niezwykle interesującym pod względem geologicznym, gdyż stykają się tam dwie płyty tektoniczne. Uczniowie poznają również wybitne zabytki historyczne Andaluzji.

Jak co roku szkoła podejmuje działania w celu znalezienia źródeł dofinansowania wyjazdu. Liczymy – jak zawsze – na naszych Przyjaciół.

Grażyna Morga