Aktualności

Chwila refleksji o mądrości życia …czyli rekolekcje wielkopostne

Czasami nasza głowa (i nasze życie) przypomina nieco mocno nadmuchany balon – na zewnątrz wyglądamy na całkowicie wyluzowanych, jakby wszystko lekko nam przychodziło; a w rzeczywistości trudno nam wytrzymać rosnące napięcie i wystarczy zetknięcie z jednym ostrym problemem, a pękamy i jesteśmy w całkowitej rozsypce. Wszystkie osoby, które poszukiwały porad w kwestii tego, jak tu „nie pękać” w życiu, mogły usłyszeć sporo mądrych myśli w czasie rekolekcji wielkopostnych, które dla uczniów naszej szkoły odbyły się w dniach od 5 do 7 marca. Nauki wygłaszał ks. Joachim Leszczyna ze Zgromadzenia Świętej Rodziny, wieloletni Misjonarz z Madagaskaru. Usłyszeliśmy sporo na temat mocy modlitwy, zwłaszcza tej wspólnotowej i uzdrawiającej siły sakramentu Pokuty. Przeżyliśmy wspólną Drogę Krzyżową i Eucharystię. Każdy, kto włożył choć odrobinę osobistego wysiłku miał szansę na duchowe wzmocnienie i odnowę.

Barbara Rusin